Účinky

Prokázaná učinnost

Studie srovnávající vstřebávání různých forem křemíku (kyselina orthokřemičitá, koloidní kyselina křemičitá, přesličky)(1) potvrzují, že nejlepší formou z hlediska vstřebatelnosti (biodostupnosti) je právě kyselina orthokřemičitá.

Nicméně zachování křemíku ve formě kyseliny orthokřemičité je technicky velmi obtížně realizovatelný proces. Mnohé produkty poskytují křemík ve formě organického křemíku, nebo MMSTMMST je mnohem snazší uchovat, ale jeho přeměna na kyselinu orthokřemiči-tou, což je jediná vstřebatelná forma křemíku, nebyla dosud vědecky prokázána(2).

Silidyn byl vyvinut dr. Dirkem Vandenem Berghem z lékařské fakulty Univerzity v Antverpách v Belgii, který studoval všechny formy křemíku a jejich využití v těle. Jeho výzkum vedl až k patentování vzorce Silidynu, který splňuje všechna kritéria pro stabilizaci kyseliny orthokřemiči-té (OSA), jediné formy křemíku, kterou je schopno tělo vstřebat.

Silidyn také kombinuje minerály s prokázanou účinností, jako jsou:

 • Zinek, jenž je nezbytný pro tvorbu kostní struktury a syntézu proteinů, včetně kolagenu a keratinu, základních složek kůže, vlasů a tkání.
 • Mangan, který podporuje tvorbu pojivové tkáně, zejména  v kostech a chrupavkách.
 • Selen, který je potřebný pro normální růst nehtů a vlasů.

Kromě toho, zinek, selen a mangan hrají každý doplňkovou roli při ochraně buněk před oxidativním stresem, včetně kožních.

Silidyn je jedním z přírodních zdravotních produktů, které nejlépe vyhovují všem lidem, zejména těm, nad 50 let, kteří si chtějí udržet své zdraví pomocí zdravého a účinného přírodního produktu.

Silidyn se vyrábí v Nizozemsku za přísných hygienických a bezpečnost-ních podmínek.

Pravidelné kontroly v celém výrobním řetězci poskytují výrobku vysokou kvalitu a bezpečnost.

Vzhledem k povaze a dávkování jednotlivých komponentů  naše produkty jako doplňky stravy plně respektují platnou českou a evropskou legislativu.

(1)(Calomme  et al.  2000)

(2) Stanovisko EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin), 2009

  Co je křemík?

  Křemík (Si) je nejběžnější  minerál na zemi, který tvoří více než 28% zemské kůry. Po kyslíku je nejhojnějším prvkem na světě. Klinické výzkumy prokázaly, že křemík je nezbytný pro dobré zdraví. Ačkoli křemík se v přírodě vyskytuje hojně, nenachází se v tzv. biodostupné formě atomu, tzn. nelze jej dostat do našeho těla prostřednictvím normální stravy, ze zdroje vody, či dalších doplňků stravy.

  Smícháním kapek Silidynu s vodou nebo džusem se hydratovaná forma oxidu křemičitého SiO2 obsaženého ve stabilizovaných kapkách změní na kyselinu orthokřemičitou SiO4, tedy ve formu křemíku, již je naše tělo schopno jako jedinou  vstřebat.

  Proč je pro naše tělo křemík tak důležitý?

  Křemík hraje důležitou roli při růstu krásných, zdravých a silných nehtů a vlasů. Křemík rovněž velmi prospívá kostem, kloubům,svalům, kůži i krevním cévám.
  První příznaky nedostatků křemíku se obvykle projevují na kůži, vlasech a nehtech. Kůže a vlasy ztrácejí svoji pružnost a pevnost, nehty se stávají křehčími a lámavějšími.

  Poškození uvnitř lidského organismu (krevní cévy, žíly, klouby a kosti) je obtížnější pozorovat, ale je dokázáno, že doplnění extra množství křemíku v rámci stravy  má pozitivní výsledek pro lepší růst kostí.

  Křemík zlepšuje růst nových kostních buněk a také zabraňuje lámání kostí. Během procesu stárnutí naše tělo ztrácí schopnost přijímat a vstřebávat přírodní přirozený křemík.  Změny životního prostření, které ovlivňují přírodní zdroje, navíc způsobují další problémy, díky nimž se do našeho organismu nedostane dostatek bio-dostupných zdrojů přírodních látek; jejich nedostatky se brzy v těle projeví.

  Již po osmi týdnech užívání Silidynu můžete vidět první efekty v podobě silnějších nehtů, pevnějších vlasů a lepší kůže. To jsou hmatatelné výsledky, ale prospěch je znatelný i uvnitř organismu.

  6 důvodů, proč byste měli Silidyn užívat

  1. může napomáhat větší pevnosti kostí a pružnosti kloubů
  2. podporuje zdraví cév a silnější pojivové tkáně
  3. výrazně zlepšuje kvalitu vlasů a nehtů
  4. pomáhá zlepšení kvality kůže (mladistvější efekt)
  5. podporuje imunitní systém
  6. chrání buňky a tkáně proti stárnutí