Často kladené otázky (FAQ)

Co je křemík a Silidyn Rejuvenate?

Křemík (Si) je jeden z nejběžnějších minerálů na Zemi, který tvoří téměř 28% zemské kůry.  Po kyslíku je jedním z nejvíce se vyskytujících minerálů na světě. Přesto je jej pro jeho minimální biodostupnost v lidském organismu, zejména po 20. roce života, nedostatek. Dle prokázaných klinických průzkumů je křemík považován za základní prvek nezbytný pro dobré zdraví lidského organismu.

Proč si tedy potřebujeme kupovat Silidyn?

Ačkoli je křemík jedním z nejhojněji se vyskytujících prvků v přírodě, nevyskytuje se ve formě, jež by byla pro lidský organismus vstřebatelná (tzv. biodostupná), tzn. nedostáváme do těla prostřednictvím naší potravy, z vody ani z jiných doplňků, tolik křemíku, kolik bychom potřebovali.

Už naši předkové znali zázračné omlazující účinky křemíku a věděli, že jedinou účinnou formou, jak jej dostat do organismu, je pití čerstvé vody přímo z přírodních studánek a pramenů. Staří Římané speciálně chodili pít vodu z těchto zdrojů, neboť znali jejich blahodárné účinky na jejich zdraví. Moderní úprava pitné vody má za následek zničení  přirozeného zdroje pro náš organismus tolik nezbytného křemíku, proto musíme hledat nové zdroje tohoto životadárného minerálu.

Jak nám křemík pomáhá?

Křemík hraje důležitou roli pro růst krásných, zdravých a silných nehtů a vlasů a také velmi prospívá našim kostem, kloubům, svalům, kůži a krevním cévám.

První známky nedostatku křemíku jsou běžně patrné na kůži, vlasech a nehtech. Kůže a vlasy ztrácejí svoji pevnost a pružnost a nehty začínají být lámavější a křehčí.

Nedostatek uvnitř těla (krevní tepny, žíly, klouby a kosti) není snadné pozorovat, ale je prokázáno, že doplnění křemíku k běžné stravě přináší dobré výsledky v podobě lepšího růstu kostí a také v podobě lepšího hojení případných zlomenin.

Křemík pomáhá růstu nových kostních buněk a také zpomaluje případné řídnutí kostí. V průběhu stárnutí náš organismus postupně ztrácí schopnost vstřebávat přírodní křemík. K tomu se přidávají problémy změn životního prostřední, jež mají negativní dopad na přirozený přísun tohoto významného prvku, a proto bez kvalitního biodostupného zdroje se k buňkám našeho těla tolik potřebný křemík prakticky nedostane.

Již po osmi týdnech užívání Silidynu můžeme pozorovat první viditelné výsledky, které se projeví v silnějších nehtech, kvalitnějších vlasech a lepší kůži. To jsou hmatatelné výsledky, ale pozitivní efekty se dějí i uvnitř Vašeho těla.

Jak Silidyn užívat?

Jednoduše nakapejte

8 – 10 kapek Silidynu do skleničky napůl naplněné vodou nebo pomerančovým džusem (cca 200 ml) každé ráno před jídlem. Ihned vypijte.

Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Co dalšího pro mě udělá denní dávka Silidynu?

10 kapek Silidynu denně Vám poskytne tyto účinné složky:

 • KŘEMÍK:   5mg – klíčová složka
 • MSM:         30mg – pomáhá udržovat pojivové tkáně mezi vašimi klouby pružné
 • ZINEK:       6mg – podporuje imunitní systém a pevnost kůže
 • BÓR:          0.6mg – důležitá složka pro kostní tkáně
 • OPC:          0.50mg – z extraktu borovice přímořské chrání buňky a tkáně proti stárnutí
 • SELEN:      55ug – poskytuje ochranu před volnými radikály
 • MANGAN:   0.4mg – pomáhá v udržování pojivových tkání

Co prokázaly klinické studie?

Četné klinické studie prokázaly, že dodání křemíku může:

• ZVÝŠIT PEVNOST KOSTÍ
• MÍT POZITIVNÍ EFEKT NA OSTEOPOROZU
• ZLEPŠIT HUSTOTU KOSTNÍCH MINERÁLŮ
• ZLEPŠIT STRUKTURU KŮŽE A JEJÍ ODOLNOST
• PODPORUJE RŮST NEHTŮ A JEJICH PEVNOST
• ZLEPŠOVAT VZHLED A PEVNOST VLASŮ

Mohu současně užívat Silidyn Rejuvenate a Silidyn Energy?

Ano, je to možné. Složení obou výrobků je speciálně vyvinuto, aby se přípravky vzájemně doplňovaly. Proto je možné užívat denně 8-10 kapek Silidynu Rejuvenate i 8-10 kapek Silidynu Energy.

6 důvodů, proč byste měli Silidyn užívat

 1. může napomáhat větší pevnosti kostí a pružnosti kloubů
 2. podporuje zdraví cév a silnější pojivové tkáně
 3. výrazně zlepšuje kvalitu vlasů a nehtů
 4. pomáhá zlepšení kvality kůže (mladistvější efekt)
 5. podporuje imunitní systém
 6. chrání buňky a tkáně proti stárnutí